Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с. Чагів
Оратівський район, Вінницька область
Освітній портал оратівського району Підписатися на новини
19 Травня 2019 р

Історія школи с. Чагів

Біля сільської церкви стояв невеличкий будиночок, куди ходили 10-12 учнів, щоб навчатися Закону Божого. Перші зачатки грамоти цим учням давав священик. В школу вони ходили не регулярно.

Регулярну школу засновано у 1861 році. В цьому ж будиночку, де була одна кімната, в якій навчалося одночасно 4 групи.

«Учителями» цих учнів були Мельник Панас, а потім Харчук Матвій, що одержали перші зачатки грамоти від священика. Вчились церковно-слов’янською мовою, навчатись було важко, азбуку зазубрювали, щоб вивчити її, проходило рік.

В кінці 80-х років 19 століття в с. Чагів на допомогу «учителю» Харчуку Матвію прислали учителя Білякевича. Він краще вже навчав дітей. Після нього приїхав з м. Дашева учитель Мороз Гаврило. В 1905 році в цю школу було призначено вчителя Півторака Є.В., який і пропрацював в ній півстоліття.

Під час першої світової війни учителя Півторака Є.В. забирають в армію. В село приїхав учитель Бортнюк І.О., який не підлягав військовій службі, він і став навчати учнів 1-4 класів.

З 1920 року учитель Півторак працює при Липовецькому повіту відділу народної освіти. Він і почав клопотатися про відкриття в с. Чагові семирічки. Його підтримали жителі села.

В 1922 році травні місяці в будинку де проживав поміщик Яновський відкрили семирічну школу для селянських дітей. Це була перша семирічка в районі, де навчалися діти з навколишніх сіл.

В 1929 році в школу приїхав Пахолко Ю.О., якого і було призначено директором школи. Він все своє життя працював в Чагівській семирічній школі на посаді директора.. Лише кілька років перед Великою Вітчизняною війною рядовим учителем, а директором було призначено Гапія І.Г., який загинув у роки війни смертю хоробрих на полі бою.

Під час ВВв директором школи працювала Гапій Фаня Федотівна. Потім директором був Ганський Станіслав Володимирович.

З 1954 року по 1982 рік директором Чагівської ЗОШ працював Йохна Антон Федорович.

З 1982 року по 1994 рік - Богатир Володимир Петрович.

З 1994 року по 2003 рік – Руденко Віталій Васильович.

З 2003 року по 2013 рік – Яремчук Галина Анатоліївна.

З 2013 року школу очолює Поліщук Наталія Григорівна.

Логін: *

Пароль: *